Playoff Schedule & Results (North Halton Girls Hockey Association)

OWHA logo
PROUD
MEMBER
PrintPlayoff Schedule & Results
Under 11 A
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Feb 24 20247:00 PMGUELPH Guelph Victoria Road Recreation Centre
Feb 25 20243:15 PMMississauga HurricanesMoldmasters - Transcanada
Feb 26 20247:15 PMMississauga HurricanesIceland
Mar 02 20249:00 AMGUELPH Guelph Acton - McKnight
Mar 03 20243:15 PMSTONEY CREEK Moldmasters - Transcanada
Mar 04 20246:15 PMEtobicoke Etobicoke DolphinsFord Performance Centre (Formerly Mastercard)
Mar 08 20247:15 PMEtobicoke Etobicoke DolphinsMoldmasters - Transcanada
Under 11 BB
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 02 20242:15 PMBrampton Moldmasters - Transcanada
Mar 03 202410:30 AMGrand River Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 05 20246:00 PMOrangeville Alder Arena
Mar 08 20247:00 PMLeaside Angela James Arena
Mar 09 20249:00 AMLeaside Acton - Townsley
Mar 10 202410:30 AMLeaside Sherwood Community Centre - Pad 2
Under 11 B
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 01 20247:00 PMMount Forest RamsHarriston Arena
Mar 09 20242:00 PMOrangeville TigersTony Rose Arena
Mar 03 202412:00 PMOakville Trafalgar Park
Mar 05 20246:00 PMOakville Moldmasters - Transcanada
Under 13 A
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Feb 29 20246:30 PMBrampton Canadettes Moldmasters - Transcanada
Mar 02 202410:15 AMBrampton Canadettes Century Gardens
Mar 03 202412:30 PMOakville Hornets Sixteen Mile Sports Complex
Mar 09 202411:30 AMStoney Creek Sabres Sherwood Community Centre - Pad 2
Under 13 BB
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Feb 24 202412:00 PMAyr RocketsAyr Farmers Mutual (NDCC)
Feb 27 20247:00 PMAyr RocketsMoldmasters - Transcanada
Mar 02 20243:15 PMNiagara RapidsMoldmasters - Transcanada
Mar 06 20247:00 PMStoney Creek SabresGateway Arena
Mar 09 20241:30 PMNiagara RapidsChippawa Willoughby Memorial
Mar 10 202412:30 PMStoney Creek SabresSherwood Community Centre - Pad 2
Feb 25 202412:30 PMCaledon CoyotesSherwood Community Centre - Pad 2
Feb 28 20247:00 PMGrand River MustangsCenter Wellington Community Sportsplex
Mar 03 202412:30 PMOrangeville TigersSherwood Community Centre - Pad 2
Under 13 B
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202411:30 AMOakville HornetsSherwood Community Centre - Pad 2
Mar 04 20247:30 PMHamilton HawksInch Park Arena
Mar 08 20246:30 PMOakville HornetsSixteen Mile Sports Complex
Mar 10 202411:30 AMHamilton HawksSherwood Community Centre - Pad 2
Under 15 AA
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 02 20244:30 PMCaledon Caledon East Arena
Mar 03 20241:30 PMCaledon Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 09 20242:00 PMGuelph John Tonelli Sports Centre
Mar 10 20241:30 PMBrampton Sherwood Community Centre - Pad 2
Under 15 A
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Feb 27 20247:45 PMBrampton Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
Feb 29 20247:00 PMBrampton Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 02 20244:15 PMAyr RocketsMoldmasters - Transcanada
Mar 03 20245:30 PMGrand River Center Wellington Community Sportsplex
Mar 06 20248:30 PMKitchener Lady RangersGrand River Arena
Mar 07 20246:30 PMCambridge RoadrunnersMoldmasters - Transcanada
Mar 09 20246:30 PMKitchener Lady RangersActon - Townsley
Mar 10 20243:30 PMCambridge RoadrunnersHespeler Arena
Under 15 BB
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
4Mar 03 20246:00 PMBrampton CanadettesSherwood Community Centre - Pad 2
4Mar 06 20247:00 PMEtobicoke DolphinsCentennial Arean
5Mar 08 20246:30 PMOakville HornetsCanlan Ice Sports
6Mar 10 20246:00 PMOakville HornetsSherwood Community Centre - Pad 2
Under 18 AA
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 01 20248:45 PMBrampton Moldmasters - Transcanada
Mar 10 20243:00 PMCaledon Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 02 20242:00 PMStoney Creek Gateway Arena
Mar 03 20243:00 PMStoney Creek Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 06 20247:30 PMBurlington Mainway Recreation Centre
Under 18 A
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 02 20248:15 PMAncaster Avalanche #5051 Milton Sports Centre - A
Mar 03 20244:30 PMGuelph Jr. Gryphons #4481 Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 06 20248:15 PMGrand River Mustangs #8403 Milton Sports Centre - C
Mar 10 20244:30 PMBurlington Barracudas #1607 Sherwood Community Centre - Pad 2
Under 18 BB - Fabian
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 04 20248:30 PMNorth Halton Twisters - Palmer #2568John Tonelli Sports Centre
Mar 08 20249:00 PMOrangeville TigersMoldmasters - Saputo
Mar 10 20248:00 PMGuelph GryphonsCentennial Arena
Feb 29 20247:30 PMBurlington Mainway Recreation Centre
Mar 02 20247:45 PMStoney Creek Sabres #3416Moldmasters - Transcanada
Mar 09 20242:30 PMStoney Creek Sabres #3416Gateway Arena
Under 18 BB - Palmer
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Feb 24 20246:45 PMMississauga 5887 Iceland
Feb 25 202412:45 PMStouffville Markham 3583 Stouffville Clippers Sports Complex
Feb 28 20247:30 PMGuelph Guelph GryphonsWest End (WERC)
Feb 29 20248:30 PMBrampton Sherwood Community Centre - Pad 2
Mar 02 20247:15 PMEtobicoke 439 Ford Performance Centre (Formerly Mastercard)
Mar 04 20248:30 PMNorth Halton U18BB1John Tonelli Sports Centre
Mar 05 20249:00 PMStouffville Markham 3583 Acton - Townsley
Mar 09 20247:15 PMMississauga 5887 Milton Sports Centre - A
Under 18 B
DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 02 20246:30 PMOrangeville TigersSherwood Community Centre - Pad 2
Mar 05 20248:45 PMGrand River MustangsActon - McKnight
Feb 29 20247:00 PMOakville HornetsKinoak Arena
Mar 01 20247:15 PMStoney Creek SabresSherwood Community Centre - Pad 1
Mar 07 20247:00 PMNorfolk HericanesSherwood Community Centre - Pad 2
U9 - U9 White
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202410:20 AMU9 GreyMoldmasters - Alcott
U9 - U9 Sky Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202410:00 AMU9 Royal BlueMoldmasters - Fernbrook
U9 - U9 Grey
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202410:20 AMU9 WhiteMoldmasters - Alcott
U9 - U9 Royal Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202410:00 AMU9 Sky BlueMoldmasters - Fernbrook
U11 - U11 AtoMc Purple
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 20248:50 AMU11 AtoMc YellowMoldmasters - Fernbrook
U11 - U11 AtoMc Silver
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 20249:10 AMU11 AtoMc TealMoldmasters - Alcott
U11 - U11 AtoMc Teal
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 20249:10 AMU11 AtoMc SilverMoldmasters - Alcott
U11 - U11 AtoMc Yellow
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 20248:50 AMU11 AtoMc PurpleMoldmasters - Fernbrook
U13 - U13 White
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202411:30 AMU13 Royal BlueMoldmasters - Alcott
U13 - U13 Sky Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202411:10 AMU13 GreyMoldmasters - Fernbrook
U13 - U13 Grey
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202411:10 AMU13 Sky BlueMoldmasters - Fernbrook
U13 - U13 Royal Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 03 202411:30 AMU13 WhiteMoldmasters - Alcott
U15 - U15 White
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
16Mar 02 20243:00 PMU15 GreyJohn Tonelli Sports Centre
U15 - U15 Sky Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
16Mar 02 20242:00 PMU15 Royal BlueJohn Tonelli Sports Centre
U15 - U15 Grey
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
16Mar 02 20243:00 PMU15 WhiteJohn Tonelli Sports Centre
U15 - U15 Royal Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
16Mar 02 20242:00 PMU15 Sky BlueJohn Tonelli Sports Centre
U18 - U18 White
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
14Feb 25 20246:15 PMU18 GreyMoldmasters - Transcanada
Mar 02 20244:30 PMU18 Royal BlueSherwood Community Centre - Pad 2
U18 - U18 Sky Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
U18 - U18 Grey
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
14Feb 25 20246:15 PMU18 WhiteMoldmasters - Transcanada
U18 - U18 Royal Blue
Game #DateTimeOpponentVenueScoreResult
Mar 02 20244:30 PMU18 WhiteSherwood Community Centre - Pad 2