Calendar (North Halton Girls Hockey Association)
PROUD
MEMBER
OWHA Website
Team Finder
Safe Sport
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Association
Constitution and By-Laws
Executive & Staff
Current Coaches
2024/2025 Rep Coaches
Contact Us
OTF Grant
Kaya Firth
Games Centre
Arenas
Schedule & Results
Open Ice Slots
Organization Calendar
Fan Wear
Be A Twister
Twisters
Fundamentals & Tyke
House League
Rep League
Senior Women
Twisters Emerging Leaders
Twisters Emerging Leaders
Leap Forward
Empowered to Lead
Player Development
Player Development
Current Development Instructors
Registration
Online Registration & Information
Registration FAQ's
Receipts
Code of Conduct
Complaint Resolution Process
Refund Policy
Tryouts
Permission to Tryout Forms
Tournament
North Halton Rep Tournaments
Fall Classic Tournament
Volunteers
Volunteer Information
Coaches
Police Check
Certification
FAQ's
FAQ's
Concussion Protocol
Sponsorship
Classifieds
Links
Home
Calendar
Sitemap
Calendar
Feb
Mar 2024
Nov 2023
Dec 2023
Jan 2024
Feb 2024
** Mar 2024 **
Apr 2024
May 2024
Jun 2024
Jul 2024
Aug 2024
Sep 2024
Apr
S
M
T
W
T
F
S
25
32
26
8
27
15
28
12
29
9
1
7
2
27
3
25
4
8
5
12
6
9
7
8
8
7
9
15
10
11
11
2
12
3
13
1
14
4
15
1
16
5
17
9
18
4
19
6
20
3
21
9
22
6
23
11
24
12
25
4
26
6
27
3
28
12
29
16
30
19
31
11
1
2
2
3
3
4
2
5
2
6
4
Filters
Choose Day
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
More Details
Feb 16-Feb 18
Tournament
U15 • U15 Twisters DS
Bolts and Hearts Tournament
Ajax Community Centre
More Details
Feb 16-Feb 18
Tournament
Under 18 B
Durham West Bolts and Hearts
Oshawa, ON
More Details
Feb 16-Feb 18
Tournament
U11 • U11 Twisters DS
DURHAM WEST ANNUAL BOLTS AND HEARTS TOURNAMENT
WEST DURHAM, ON
More Details
Feb 16-Feb 18
Tournament
U13 • U13 Twisters DS
Bolts and Hearts Tournament
West Durham, Ontario
Game Details
Venue Info
10:30 AM
Home Game
Under 11 BB
vs Scarborough
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-7
W
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Home Game
Under 13 B
vs Missisauga Hurricanes
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-0
L
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Game
Under 13 BB
vs Caledon Coyotes
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-4
W
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Home Game
Under 15 AA
vs Mississauga
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-0
L
Venue Info
3:00 PM
-4:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Home Playoff Game
Under 13 A
vs Burlington Barracudas
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-1
W
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ North Halton Twisters - Palmer #2568
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-2
L
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
vs North Halton U18BB1
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-2
W
Game Details
Venue Info
5:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Oakville
Sherwood Community Centre - Pad 1
2-3
W
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 BB
vs Etobicoke Dolphins
1
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-1
L
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 A
@ Grand River Mustangs #8403
Center Wellington Community Sportsplex
5-1
W
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
10:15 AM
-11:15 AM
Practice
Under 11 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 1
Game Details
Venue Info
5:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Burlington
Appleby Ice Centre
9-2
W
Game Details
Venue Info
5:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 BB
@ Guelph
University of Guelph
4-1
W
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 A
@ Oakville Hornets #1252
Trafalgar Park
2-2
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Milton Memorial Arena
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 11 B
vs Mount Forest Rams
Moldmasters - Transcanada
7-0
L
Venue Info
6:15 PM
-7:45 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Acton - McKnight
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 11 BB
@ Orangeville
Alder Arena
1-3
L
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 A
@ Burlington Barracudas
Mainway Recreation Centre
0-3
L
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Home Playoff Game
Under 13 B
vs Burlington Barracudas
Acton - McKnight
1-1
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Away Playoff Game
Under 18 AA
@ Guelph
West End (WERC)
3-1
W
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 B
@ Grand River Mustangs
Center Wellington Community Sportsplex
0-1
L
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Acton - Townsley
Game Details
Venue Info
9:15 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Brampton
Century Gardens
0-1
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
4:45 PM
-6:15 PM
Practice
Under 11 BB
Practice
Acton - Townsley
Venue Info
5:00 PM
-5:50 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Milton Memorial Arena
Venue Info
6:00 PM
-7:00 PM
Practice
Tyke • Milton Tyke Timbits
Practice
Milton Memorial Arena
Venue Info
6:15 PM
-6:45 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Varsity Hockey
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 B
@ Norfolk Hericanes
Port Dover Arena
3-1
W
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 A
@ Burlington Barracudas #1607
Central
2-4
L
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Brampton Canadettes
Greenbriar Arena
5-0
W
Venue Info
8:15 PM
-9:45 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Milton Sports Centre - C
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Orangeville
Alder Arena
1-1
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 15 AA
@ Guelph
Sleeman Center
1-3
L
Watch
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Grand River
Moldmasters - Transcanada
2-4
W
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Orangeville Tigers
Tony Rose Arena
3-0
W
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Home Playoff Game
Under 15 BB
vs Orangeville Tigers
2
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-0
L
Watch
Game Details
Venue Info
9:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
vs Etobicoke 439
Moldmasters - Transcanada
1-2
W
Venue Info
10:00 PM
-11:00 PM
Practice
Under 18 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 B
Walter Gretzky Memorial Tournament
Brantford
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 BB
Brantford
Brantford, ON
Game Details
Venue Info
8:30 AM
Away Tournament Game
Under 11 B
@ Ancaster Avalanche
Brant Sports Complex
1-2
L
Game Details
Venue Info
8:30 AM
Home Tournament Game
Under 11 BB
vs Brampton
1
Lion's Park Arena
1-5
W
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Tournament Game
Under 11 B
vs Sudbury Lady Wolves
Gretzky Sport Complex
5-0
L
Game Details
Venue Info
1:00 PM
Away Tournament Game
Under 11 BB
@ North Durham
49
Brant Sports Complex
3-0
W
Game Details
Venue Info
1:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Orangeville Tigers
Canlan Ice Sports
1-2
L
Game Details
Venue Info
5:15 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Woolwich Wild
Canlan Ice Sports
2-3
L
Venue Info
7:15 PM
-8:45 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Away Playoff Game
Under 18 B
@ Stoney Creek Sabres
Gateway Arena
2-2
Watch
Game Details
Venue Info
8:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Burlington
Moldmasters - Transcanada
0-2
W
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Moldmasters - Saputo
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 B
Walter Gretzky Memorial Tournament
Brantford
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 BB
Brantford
Brantford, ON
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Home Tournament Game
Under 11 BB
vs London
107
Brant Sports Complex
0-2
W
Venue Info
8:30 AM
-9:30 AM
Shared
Practice
U9 • U9 Royal Blue
Shared Practice with U9 Sky Blue
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
9:00 AM
Away Tournament Game
Under 11 B
@ Mooretown Lady Flags
Brantford civic centre
0-5
L
Venue Info
9:30 AM
-10:30 AM
Shared
Practice
U9 • U9 White
Shared Practice with U9 Grey
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
10:30 AM
-11:30 AM
Shared
Practice
U11 • U11 AtoMc Yellow
Shared Practice with U11 AtoMc Teal
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
10:45 AM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Oakville
Sixteen Mile Sports Complex
5-0
W
Game Details
Venue Info
11:15 AM
Away Playoff Game
Under 15 BB
@ Brampton Canadettes
2
Century Gardens
0-1
L
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Shared
Practice
U11 • U11 AtoMc Purple
Shared Practice with U11 AtoMc Silver
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Away Playoff Game
Under 13 BB
@ Ayr Rockets
Ayr Farmers Mutual (NDCC)
0-2
L
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 AA
@ Caledon
Mayfield Arena
3-0
W
Venue Info
2:00 PM
-3:00 PM
Shared
Practice
U15 • U15 Royal Blue
Shared Practice with U15 Sky Blue
Milton Memorial Arena
Venue Info
2:30 PM
-3:30 PM
Shared
Practice
U13 • U13 Sky Blue
Shared Practice with U13 Grey
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
3:00 PM
-4:00 PM
Shared
Practice
U15 • U15 White
Shared Practice with U15 Grey
Milton Memorial Arena
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Wilmont Wolverines
Sixteen Mile Sports Complex
4-1
W
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Home Tournament Game
Under 11 BB
vs Brampton
Brant Sports Complex
2-5
W
Venue Info
3:30 PM
-4:30 PM
Shared
Practice
U13 • U13 White
Shared Practice with U13 Royal Blue
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
4:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Norfolk Hericanes #6904
Port Dover Arena
1-1
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Local Playoff Game
U18
U18 Sky Blue
@ U18 Grey
Sherwood Community Centre - Pad 2
6-0
Watch
Game Details
Venue Info
5:15 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Guelph Jr Gryphons
Moldmasters - Transcanada
1-1
Game Details
Venue Info
5:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 B
@ Burlington
Appleby Ice Centre
1-2
L
Game Details
Venue Info
5:30 PM
Home Playoff Game
Under 13 A
vs Guelph Gryphons
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-2
W
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
U15 • U15 Twisters DS
Practice
Milton Memorial Arena
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Oakville Hornets
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-0
L
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Mississauga 5887
Iceland
2-0
W
Watch
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Home Playoff Game
Under 15 BB
vs Brampton Canadettes
3
Moldmasters - Transcanada
1-2
W
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 A
@ GUELPH Guelph
Victoria Road Recreation Centre
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 A
@ Ancaster Avalanche #5051
Morgan Firestone
3-2
W
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 B
Walter Gretzky Memorial Tournament
Brantford
More Details
Feb 23-Feb 25
Tournament
Under 11 BB
Brantford
Brantford, ON
Watch
Game Details
Venue Info
8:15 AM
Local Playoff Game
U9
U9 Sky Blue
@ U9 Royal Blue
14
Moldmasters - Transcanada
4-1
Watch
Game Details
Venue Info
9:15 AM
Local Playoff Game
U9
U9 Grey
@ U9 White
14
Moldmasters - Transcanada
5-0
Watch
Game Details
Venue Info
10:15 AM
Local Game
U11
U11 AtoMc Yellow
@ U11 AtoMc Purple
14
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
10:30 AM
Home Playoff Game
Under 13 A
vs Oakville Hornets
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-2
W
Watch
Game Details
Venue Info
11:15 AM
Local Game
U11
U11 AtoMc Silver
@ U11 AtoMc Yellow
14
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Away Tournament Game
Under 13 B
@ Grand River Mustangs
Center Wellington Community Sportsplex
1-0
W
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
12:15 PM
Away Tournament Game
Under 11 BB
@ TBD
Gretzky Sport Complex
1-3
L
Watch
Game Details
Venue Info
12:15 PM
Local Playoff Game
U13
U13 Sky Blue
@ U13 Royal Blue
15
Moldmasters - Transcanada
0-1
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Playoff Game
Under 13 BB
vs Caledon Coyotes
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-6
W
Game Details
Venue Info
12:45 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Stouffville Markham 3583
Stouffville Clippers Sports Complex
3-4
L
Watch
Game Details
Venue Info
1:15 PM
Local Playoff Game
U13
U13 Grey
@ U13 White
15
Moldmasters - Transcanada
1-4
Venue Info
1:30 PM
-2:30 PM
Practice
Tyke • Georgetown Tyke Timbits
Practice
Moldmasters - Saputo
Venue Info
1:30 PM
-3:00 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
2:15 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Kitchener Rangers
Moldmasters - Transcanada
2-3
W
Watch
Game Details
Venue Info
2:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs Norfolk Hericanes #6904
Acton - McKnight
0-0
Watch
Game Details
Venue Info
2:30 PM
Local Game
Sen
Senior Black
@ Senior Red
19
Moldmasters - Saputo
0-3
Venue Info
3:00 PM
-4:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Home Playoff Game
Under 11 A
vs Mississauga Hurricanes
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Local Game
Sen
Senior Yellow
@ Senior Sky Blue
19
Moldmasters - Saputo
2-1
Watch
Game Details
Venue Info
4:15 PM
Local Playoff Game
U15
U15 Royal Blue
@ U15 Grey
17
Moldmasters - Transcanada
4-3
Watch
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Local Game
Sen
Senior White
@ Senior Purple
19
Moldmasters - Saputo
2-0
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Oakville Hornets #1252
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-1
Watch
Game Details
Venue Info
5:15 PM
Local Playoff Game
U15
U15 Sky Blue
@ U15 White
17
Moldmasters - Transcanada
2-0
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Away Playoff Game
Under 15 A
@ Ayr Rockets
NDCC & Ayr Farmers Mutual Arena
3-2
W
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Local Playoff Game
U18
U18 White
@ U18 Grey
14
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Local Playoff Game
U18
U18 Royal Blue
@ U18 Sky Blue
14
Moldmasters - Transcanada
1-1
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Away Playoff Game
Under 18 B
@ Mount Forest Rams
Mount Forest District Sports Complex
0-1
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
4:45 PM
-6:15 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Acton - McKnight
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 B
@ Grand River
Elora Arena
2-0
W
Venue Info
6:15 PM
-7:45 PM
Practice
Under 15 A
Practice
Acton - McKnight
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Away Playoff Game
Under 11 A
@ Mississauga Hurricanes
Iceland
Venue Info
7:45 PM
-9:15 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Acton - McKnight
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs Burlington Barracudas #1610
John Tonelli Sports Centre
0-7
W
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-5:50 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Milton Memorial Arena
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 11 B
vs Grand River
Moldmasters - Transcanada
1-0
L
Watch
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Guelph
Acton - McKnight
0-5
W
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Brampton Canadettes
Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
1-4
L
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Tournament Game
Under 13 B
@ Brampton Canadettes
Greenbriar Arena
3-0
W
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Home Playoff Game
Under 13 BB
vs Ayr Rockets
Moldmasters - Transcanada
2-0
L
Venue Info
7:15 PM
-8:15 PM
Practice
Under 13 A
Goalie Development
Acton - Leisure Pad
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Home Playoff Game
Under 11 BB
vs Orangeville
Acton - McKnight
6-2
L
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Away Playoff Game
Under 15 A
@ Brampton
Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
2-7
L
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
8:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Mount Forest Rams
Acton - McKnight
2-1
L
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 BB - Palmer
Practice
Acton - Townsley
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:45 PM
-7:15 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Varsity Hockey
Venue Info
6:00 PM
-7:00 PM
Practice
Tyke • Milton Tyke Timbits
Practice
Milton Memorial Arena
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Away Game
U11 • U11 Twisters DS
@ Waterloo
7
Moses Springer Community Centre
1-1
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Away Playoff Game
Under 15 AA
@ Brampton
Century Gardens
1-1
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 11 BB
@ Leaside
Scarborough Village Arena
1-1
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 A
@ Guelph Gryphons
West End (WERC)
2-2
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 15 BB
@ Caledon Coyotes
3
Caledon East Arena
2-0
W
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 13 BB
@ Grand River Mustangs
Center Wellington Community Sportsplex
3-3
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Exhibition
Under 11 A
@ STONEY CREEK
Gateway Arena
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Guelph Guelph Gryphons
West End (WERC)
3-0
W
Watch
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Brampton Canadettes #256
Milton Sports Centre - C
0-2
W
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Playoff Game
Under 13 A
vs Brampton Canadettes
Moldmasters - Transcanada
0-3
W
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 B
@ Oakville Hornets
Kinoak Arena
1-0
W
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Brampton
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-1
L
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Burlington
Mainway Recreation Centre
1-0
W
Venue Info
8:00 PM
-9:30 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
vs Brampton
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-2
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 B
@ Mount Forest Rams
Harriston Arena
1-6
L
Venue Info
7:15 PM
-8:45 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Stoney Creek Sabres
Sherwood Community Centre - Pad 1
1-0
L
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Game
U13 • U13 Twisters DS
@ Mississauga
Iceland
Watch
Game Details
Venue Info
8:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Brampton
Moldmasters - Transcanada
2-1
L
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Moldmasters - Saputo
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
8:00 AM
-9:00 AM
Practice
Under 11 B
Practice
Acton - McKnight
Venue Info
8:30 AM
-9:30 AM
Shared
Practice
U9 • U9 Grey
Shared Practice with U9 Royal Blue
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Home Playoff Game
Under 11 A
vs GUELPH Guelph
Acton - McKnight
Venue Info
9:30 AM
-10:30 AM
Shared
Practice
U9 • U9 Sky Blue
Shared Practice with U9 White
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
10:15 AM
Away Playoff Game
Under 13 A
@ Brampton Canadettes
Century Gardens
3-2
W
Venue Info
10:30 AM
-11:30 AM
Shared
Practice
U11 • U11 AtoMc Silver
Shared Practice with U11 AtoMc Yellow
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Shared
Practice
U11 • U11 AtoMc Teal
Shared Practice with U11 AtoMc Purple
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
12:15 PM
-1:15 PM
Practice
Fun • Fundamentals
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
1:15 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Brampton Canadettes
Moldmasters - Transcanada
2-3
W
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 AA
@ Stoney Creek
Gateway Arena
0-1
L
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Local Playoff Game
U15
U15 Sky Blue
@ U15 Royal Blue
16
John Tonelli Sports Centre
2-0
Watch
Game Details
Venue Info
2:15 PM
Home Playoff Game
Under 11 BB
vs Brampton
Moldmasters - Transcanada
0-0
Venue Info
2:30 PM
-3:30 PM
Shared
Practice
U13 • U13 Sky Blue
Shared Practice with U13 Grey
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Local Playoff Game
U15
U15 Grey
@ U15 White
16
John Tonelli Sports Centre
Watch
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Home Playoff Game
Under 13 BB
vs Niagara Rapids
Moldmasters - Transcanada
0-3
W
Venue Info
3:30 PM
-4:30 PM
Shared
Practice
U13 • U13 White
Shared Practice with U13 Royal Blue
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
4:15 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Ayr Rockets
Moldmasters - Transcanada
5-2
L
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Away Playoff Game
Under 15 AA
@ Caledon
Caledon East Arena
0-4
L
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Local Playoff Game
U18
U18 White
@ U18 Royal Blue
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
5:45 PM
-6:45 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Orangeville Tigers
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-5
W
Venue Info
6:45 PM
-7:45 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ Etobicoke 439
Ford Performance Centre (Formerly Mastercard)
3-0
W
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
@ Burlington
1037905
Mainway Recreation Centre
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs Stoney Creek Sabres #3416
Moldmasters - Transcanada
2-3
W
Watch
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Ancaster Avalanche #5051
Milton Sports Centre - A
2-2
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Watch
Game Details
Venue Info
8:50 AM
Local Playoff Game
U11
U11 AtoMc Yellow
@ U11 AtoMc Purple
Moldmasters - Fernbrook
Watch
Game Details
Venue Info
9:10 AM
Local Playoff Game
U11
U11 AtoMc Silver
@ U11 AtoMc Teal
Moldmasters - Alcott
Watch
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Local Playoff Game
U9
U9 Royal Blue
@ U9 Sky Blue
Moldmasters - Fernbrook
Watch
Game Details
Venue Info
10:20 AM
Local Playoff Game
U9
U9 White
@ U9 Grey
Moldmasters - Alcott
Game Details
Venue Info
10:30 AM
Home Playoff Game
Under 11 BB
vs Grand River
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-2
Watch
Game Details
Venue Info
11:10 AM
Local Playoff Game
U13
U13 Grey
@ U13 Sky Blue
Moldmasters - Fernbrook
Watch
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Local Playoff Game
U13
U13 Royal Blue
@ U13 White
Moldmasters - Alcott
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Home Playoff Game
Under 13 B
vs Oakville Hornets
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-2
W
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 B
@ Oakville
Trafalgar Park
0-1
L
Watch
Game Details
Venue Info
12:20 PM
Local Playoff Game
U18
U18 White
@ U18 Royal Blue
Moldmasters - Fernbrook
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Playoff Game
Under 13 BB
vs Orangeville Tigers
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-2
L
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 A
@ Oakville Hornets
Sixteen Mile Sports Complex
0-0
Watch
Game Details
Venue Info
12:40 PM
Local Playoff Game
U18
U18 Sky Blue
@ U18 Grey
Moldmasters - Alcott
Watch
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Local Playoff Game
U15
U15 White
@ U15 Grey
Moldmasters - Fernbrook
Venue Info
1:30 PM
-2:30 PM
Practice
Tyke • Georgetown Tyke Timbits
Practice
Moldmasters - Saputo
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Home Playoff Game
Under 15 AA
vs Caledon
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-2
Watch
Game Details
Venue Info
1:50 PM
Local Playoff Game
U15
U15 Royal Blue
@ U15 Sky Blue
Moldmasters - Alcott
Watch
Game Details
Venue Info
2:15 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Burlington
Moldmasters - Transcanada
2-2
Watch
Game Details
Venue Info
2:30 PM
Home Game
Under 18 BB - Palmer
vs Orangeville
Acton - McKnight
3-0
L
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Stoney Creek
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-0
L
Watch
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Home Playoff Game
Under 11 A
vs STONEY CREEK
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Guelph Jr. Gryphons #4481
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-3
W
Game Details
Venue Info
5:30 PM
Away Playoff Game
Under 15 A
@ Grand River
Center Wellington Community Sportsplex
3-1
W
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 BB
vs Brampton Canadettes
4
Sherwood Community Centre - Pad 2
1-0
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
4:45 PM
-6:15 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Acton - McKnight
Venue Info
6:15 PM
-7:45 PM
Practice
Under 15 A
Practice
Acton - McKnight
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 B
@ Hamilton Hawks
Inch Park Arena
1-1
Venue Info
7:45 PM
-9:15 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Acton - McKnight
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs North Halton Twisters - Palmer #2568
John Tonelli Sports Centre
3-5
W
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
@ North Halton U18BB1
John Tonelli Sports Centre
3-5
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-5:50 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 BB
@ Orangeville
Alder Arena
2-1
W
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 11 B
vs Oakville
Moldmasters - Transcanada
3-2
L
Watch
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Home Playoff Game
Under 11 A
vs GUELPH Guelph
Acton - McKnight
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Home Tournament Game
Under 13 B
vs Orangeville Tigers
Acton - McKnight
4-1
L
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
8:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Grand River Mustangs
Acton - McKnight
2-0
L
Watch
Game Details
Venue Info
9:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
vs Stouffville Markham 3583
Acton - Townsley
1-1
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
4:45 PM
-6:15 PM
Practice
Under 11 BB
Practice
Acton - Townsley
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Game
U11 • U11 Twisters DS
@ Guelph
8
West End (WERC)
3-3
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 15 BB
@ Etobicoke Dolphins
4
Centennial Arean
0-4
L
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Cambridge Road Runners
Dickson Centre
4-8
L
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 13 BB
@ Stoney Creek Sabres
Gateway Arena
1-2
L
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 AA
@ Burlington
Mainway Recreation Centre
2-4
L
Watch
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Grand River Mustangs #8403
Milton Sports Centre - C
0-4
W
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Playoff Game
Under 15 A
@ Kitchener Lady Rangers
Grand River Arena
2-3
L
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Cambridge Roadrunners
Moldmasters - Transcanada
1-4
W
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 B
vs Norfolk Hericanes
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-2
W
Venue Info
8:00 PM
-9:30 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 BB - Palmer
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
9:30 PM
-11:00 PM
Practice
Under 18 BB - Fabian
Practice
Moldmasters - Transcanada
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Away Game
U15 • U15 Twisters DS
@ Burlington
1044456
Moses Springer Community Centre
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 15 BB
@ Oakville Hornets
5
Canlan Ice Sports
0-0
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 B
@ Oakville Hornets
Sixteen Mile Sports Complex
0-0
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 BB
@ Leaside
Angela James Arena
0-2
L
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Home Playoff Game
Under 11 A
vs Etobicoke Etobicoke Dolphins
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
9:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs Orangeville Tigers
Moldmasters - Saputo
2-3
W
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Watch
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Home Playoff Game
Under 11 BB
vs Leaside
Acton - Townsley
2-0
L
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Home Playoff Game
Under 13 A
vs Stoney Creek Sabres
Sherwood Community Centre - Pad 2
4-1
L
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Away Playoff Game
Under 13 BB
@ Niagara Rapids
Chippawa Willoughby Memorial
4-0
W
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Guelph Gryphons
Exhibition Arena
5-0
W
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 AA
vs Guelph
John Tonelli Sports Centre
3-0
L
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Away Playoff Game
Under 11 B
@ Orangeville Tigers
Tony Rose Arena
1-0
W
Game Details
Venue Info
2:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Stoney Creek Sabres #3416
Gateway Arena
5-1
W
Venue Info
2:30 PM
-3:30 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Away Tournament Game
Under 13 B
@ Orangeville Tigers
Tony Rose Arena
1-1
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Away Playoff Game
Under 11 A
@ Etobicoke Etobicoke Dolphins
Ford Performance Centre (Formerly Mastercard)
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Milton Memorial Arena
Watch
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Playoff Game
Under 15 A
vs Kitchener Lady Rangers
Acton - Townsley
0-0
Venue Info
6:30 PM
-7:30 PM
Practice
Under 18 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Palmer
vs Mississauga 5887
Milton Sports Centre - A
More Details
Feb 06-Mar 10
Tournament
Under 13 B
Provincial Playdowns
Ontario
Game Details
Venue Info
10:30 AM
Home Playoff Game
Under 11 BB
vs Leaside
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-1
L
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Home Playoff Game
Under 13 B
vs Hamilton Hawks
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-2
L
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Playoff Game
Under 13 BB
vs Stoney Creek Sabres
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-4
W
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Home Playoff Game
Under 15 AA
vs Brampton
Sherwood Community Centre - Pad 2
4-1
L
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 AA
vs Caledon
Sherwood Community Centre - Pad 2
0-3
W
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Away Playoff Game
Under 15 A
@ Cambridge Roadrunners
Hespeler Arena
0-1
L
Game Details
Venue Info
4:30 PM
Home Playoff Game
Under 18 A
vs Burlington Barracudas #1607
Sherwood Community Centre - Pad 2
3-1
L
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Playoff Game
Under 15 BB
vs Oakville Hornets
6
Sherwood Community Centre - Pad 2
2-0
L
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ Guelph Gryphons
West End (WERC)
5-0
W
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Saputo
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:15 PM
-6:45 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
6:00 PM
-7:20 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 18 BB - Palmer
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
8:15 PM
-9:45 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
5:00 PM
-6:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Away Exhibition
Under 15 BB
@ Oakville Hornets
River Oaks Community Centre
0-1
L
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Orangeville Tigers
Tony Rose Arena
3-3
Venue Info
6:30 PM
-7:30 PM
Practice
Under 18 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
6:45 PM
-7:45 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
10:30 AM
-11:30 AM
Practice
Under 11 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
12:30 PM
-1:30 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
1:30 PM
-3:00 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
3:00 PM
-4:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Barrie Sharks
Moldmasters - Alcott
0-0
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Acton - Townsley
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Away Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
@ St. Catherines Brock Jr Badgers
TBD
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 BB - Fabian
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-6:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:00 PM
-7:00 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Home Exhibition
Under 11 BB
vs flamborough
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:00 PM
-7:20 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Milton Sports Centre - B
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Away Exhibition
Under 15 BB
@ Ancaster Avalanche
Morgan Firestone
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Away Exhibition
Under 18 A
@ London Devilettes #647
Kinsmen
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Acton - Townsley
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 15 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
8:00 PM
-9:30 PM
Practice
Under 15 AA
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 BB - Palmer
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
9:30 PM
-11:00 PM
Practice
Under 18 BB - Fabian
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
10:00 PM
-11:00 PM
Practice
Under 18 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
5:00 PM
-6:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Alcott
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Game
U13 • U13 Twisters DS
@ Flamborough
Harry Howell
Venue Info
7:15 PM
-8:45 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
7:15 PM
-8:15 PM
Practice
U15 • U15 Twisters DS
Practic
Sherwood Community Centre - Pad 1
Venue Info
8:45 PM
-10:15 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
9:15 PM
-10:45 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Moldmasters - Saputo
Game Details
Venue Info
9:45 AM
Away Exhibition
Under 13 B
@ Cambridge Roadrunners
Hespeler Arena
Venue Info
2:15 PM
-3:15 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Home Exhibition
Under 13 A
vs Waterloo Ravens
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
4:00 PM
-5:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Acton - Townsley
Venue Info
4:15 PM
-5:45 PM
Practice
Under 15 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
5:45 PM
-6:45 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
U15 • U15 Twisters DS
Practice
Milton Sports Centre - B
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Home Exhibition
Under 11 BB
vs Ayr
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Away Exhibition
Under 18 A
@ Whitby #4822
McKinney
Watch
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Home Exhibition
Under 15 BB
vs Oakville Hornets
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs South Huron Sabres
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
10:30 AM
-11:30 AM
Practice
Under 11 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Acton - Townsley
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
12:30 PM
-1:30 PM
Practice
Under 13 BB
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Home Exhibition
Under 15 AA
vs Scarborough Sharks
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
2:15 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Orangeville Tigers
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Home Game
Under 18 AA
vs Bluewater
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
3:15 PM
-4:15 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ South Huron Sabres
South Huron Recreation Centre
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Exhibition
Under 15 BB
vs Ancaster Avalanche
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Moldmasters - Alcott
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Away Exhibition
Under 11 B
@ Ancaster Ancaster
Spring Valley
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 BB - Fabian
Practice
John Tonelli Sports Centre
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
John Tonelli Sports Centre
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Exhibition
Under 11 B
vs Ancaster Ancaster
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
John Tonelli Sports Centre
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Away Game
U15 • U15 Twisters DS
@ Guelph Gryphons
West End (WERC)
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 11 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 15 BB
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:00 PM
-6:50 PM
Practice
U11 • U11 Twisters DS
Practice
Milton Memorial Arena
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Away Game
U13 • U13 Twisters DS
@ Scarborough
Scarborough Village Arena
Watch
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Home Game
Under 18 AA
vs Waterloo
Milton Sports Centre - C
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U11 • U11 Twisters DS
55TH ANNUAL BRAMPTON CANADETTES EASTER TOURNAMENT
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U15 • U15 Twisters DS
Canadettes Tournament
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U13 • U13 Twisters DS
55th Annual Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, Ontario
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
5:30 PM
-7:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Home Tournament Game
U11 • U11 Twisters DS
vs Oakville
1
Greenbriar Arena
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Moldmasters - Fernbrook
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
7:00 PM
-8:30 PM
Practice
Under 15 A
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Watch
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Home Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
vs London Devilettes
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 BB - Palmer
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Game Details
Venue Info
9:15 PM
Home Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
vs Stouffville Markham Stars
Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U11 • U11 Twisters DS
55TH ANNUAL BRAMPTON CANADETTES EASTER TOURNAMENT
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U15 • U15 Twisters DS
Canadettes Tournament
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U13 • U13 Twisters DS
55th Annual Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, Ontario
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 11 B
Brampton Canadettes
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 A
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 9 B
Brampton Canadettes 55th Annual Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 AA
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 13 BB
Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, ON
Game Details
8:30 AM
Away Tournament Game
Under 15 A
@ Guelph Jr Gryphons
Paramount Fine Foods
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Orangeville Tigers
Terry Miller Recreation Centre
Game Details
Venue Info
10:15 AM
Away Tournament Game
Under 13 BB
@ Orangeville Tigers
256
Earnscliffe Recreation Centre
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Away Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
@ U15 DS Kanata Rangers
Terry Miller Recreation Centre
Game Details
3:00 PM
Away Tournament Game
Under 15 A
@ Central York Panthers
Paramount Fine Foods
Game Details
Venue Info
3:15 PM
Away Tournament Game
U11 • U11 Twisters DS
@ London
2
Century Gardens
Game Details
Venue Info
4:00 PM
Away Exhibition
Under 9 B
@ Kitchener Rangers
Earnscliffe Recreation Centre
Game Details
Venue Info
4:00 PM
Away Tournament Game
Under 13 BB
@ Mississauga Hurricanes
258
Greenbriar Arena
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U11 • U11 Twisters DS
55TH ANNUAL BRAMPTON CANADETTES EASTER TOURNAMENT
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U15 • U15 Twisters DS
Canadettes Tournament
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U13 • U13 Twisters DS
55th Annual Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, Ontario
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 11 B
Brampton Canadettes
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 A
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 9 B
Brampton Canadettes 55th Annual Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 AA
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 13 BB
Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, ON
Game Details
8:00 AM
Home Tournament Game
Under 15 A
vs Mississauga-5866
Paramount Fine Foods
Game Details
Venue Info
8:15 AM
Away Tournament Game
Under 13 BB
@ Burlington Barracudas
261
CAA Centre (formlerly Powerade)
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Gatineau Dynamites
Earnscliffe Recreation Centre
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Home Tournament Game
U11 • U11 Twisters DS
vs Kingston
3
Meadowvale 4 Rinks
Game Details
Venue Info
12:15 PM
Home Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
vs U15DS Burlington Barracudas
Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
Game Details
Venue Info
1:15 PM
Away Tournament Game
Under 13 BB
@ Carolina Junior Hurricanes
262
CAA Centre (formlerly Powerade)
Venue Info
1:15 PM
-2:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Game Details
Venue Info
1:45 PM
Away Playoff Game
Under 18 BB - Fabian
@ London Devilettes
London-Sports Park
Venue Info
4:00 PM
-5:00 PM
Practice
Under 11 A
Practice
Acton - Townsley
Game Details
Venue Info
4:00 PM
Away Exhibition
Under 13 A
@ Saugeen Maitland Lightning
TBD
Game Details
Venue Info
8:15 PM
Home Exhibition
U15 • U15 Twisters DS
vs St. Catherines Brock Jr Badgers
Susan Fennell Sportsplex (formerly South Fletcher's)
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U11 • U11 Twisters DS
55TH ANNUAL BRAMPTON CANADETTES EASTER TOURNAMENT
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U15 • U15 Twisters DS
Canadettes Tournament
Brampton, ON
More Details
Mar 28-Mar 31
Tournament
U13 • U13 Twisters DS
55th Annual Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, Ontario
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 11 B
Brampton Canadettes
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 A
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 9 B
Brampton Canadettes 55th Annual Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 15 AA
Brampton Easter Tournament
Brampton
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
Under 13 BB
Brampton Canadettes Easter Tournament
Brampton, ON
Venue Info
11:30 AM
-12:30 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Sherwood Community Centre - Pad 2
Venue Info
11:45 AM
-1:15 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
12:00 PM
-1:15 PM
Practice
Under 11 B
Practice
John Tonelli Sports Centre
No events for Mon, Apr 01, 2024
Venue Info
6:30 PM
-8:00 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Moldmasters - Transcanada
Watch
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Home Exhibition
Under 18 A
vs London Devilettes #647
Moldmasters - Fernbrook
Venue Info
5:00 PM
-6:30 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
6:45 PM
-8:15 PM
Practice
Under 13 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
Venue Info
8:00 PM
-9:30 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Moldmasters - Fernbrook
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Moldmasters - Fernbrook
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Milton Sports Centre - C
Venue Info
7:30 PM
-9:00 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
8:00 AM
-9:15 AM
Practice
Under 9 B
Practice
Moldmasters - Saputo
Watch
Game Details
Venue Info
1:15 PM
Home Exhibition
Under 13 A
vs Etobicoke Dolphins
Milton Sports Centre - B
Watch
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Home Exhibition
Under 18 A
vs Leaside Wildcats #3753
Milton Sports Centre - D
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 11 B
Practice
Milton Sports Centre - D
Watch
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Home Exhibition
Under 13 A
vs Saugeen Maitland Lightning
Milton Sports Centre - B
Watch
Game Details
Venue Info
2:45 PM
Home Exhibition
Under 9 B
vs Woolwich Wild
Moldmasters - Fernbrook
Watch
Game Details
Venue Info
3:45 PM
Home Exhibition
Under 11 BB
vs Ancaster
Moldmasters - Fernbrook
Game Details
Venue Info
5:00 PM
Away Exhibition
Under 18 AA
@ Waterloo
Albert McCormick Community Centre
Venue Info
4:30 PM
-6:00 PM
Practice
Under 18 AA
Practice
Milton Memorial Arena
Venue Info
4:45 PM
-6:00 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Moldmasters - Alcott
Venue Info
9:00 PM
-10:30 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Milton Sports Centre - C
No events for Tue, Apr 09, 2024
Venue Info
6:00 PM
-7:30 PM
Practice
Under 13 A
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
8:30 PM
-10:00 PM
Practice
Under 18 A
Practice
Milton Sports Centre - B
Venue Info
5:15 PM
-6:15 PM
Practice
Under 9 B
Practice
Moldmasters - Transcanada
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 B
Provincials
Etobicoke, ON
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 A
2024 OWHA Provincials
On
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 B
Provincials
Etobicoke, ON
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 A
2024 OWHA Provincials
On
More Details
Apr 13-Apr 14
Tournament
Under 9 B
OWHA U9B Provincial Tournament
Susan Fennell (Brampton) or Paramount (Mississauga)
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 B
Provincials
Etobicoke, ON
More Details
Apr 12-Apr 14
Tournament
Under 13 A
2024 OWHA Provincials
On
More Details
Apr 13-Apr 14
Tournament
Under 9 B
OWHA U9B Provincial Tournament
Susan Fennell (Brampton) or Paramount (Mississauga)
Types
Home Games
Away Games
Practices
Team Tournaments
Team Tournament Games
Other Events
Teams
Labels
×